Solus – rewolucja w Linuxie ?

Solus – rewolucja w Linuxie ?

Jeśli korzystacie z systemu linuxowego to na pewno wiecie, że dystrybucji tego systemu jest tak wiele, że trudno je ogarnąć. Najbardziej popularnymi obecnie dystrybucjami są na pewno Debian, Ubuntu, Suse, Fedora i RedHat. Cała reszta to zazwyczaj forki tych dystrybucji. Takim forkiem był też Evolve OS, który głownie opierał się na bazie dystrybucji Debian i nakładki graficznej Gnome. Jednak autorom tego systemu nie podobała sie polityka autorska Gnome. Postanowili stworzyć własny kod nakładki, który będąc lżejszy zachowa to co potrafi Gnome. Na początku powstał Budgie.

Jednak naleciałości z Gnoma powodowały, że autorzy zaczęli myśleć o całkowitym pożegnaniu tego środowiska. Zmodyfikowali kod i stworzyli Solus OS na bazie Budgie.


Solus zapewnia wiele doświadczeń, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu. Z naszego flagowego doświadczenia Budgie dla nowoczesnych urządzeń, do bardziej tradycyjnego doświadczenia MATE dla urządzeń niższego rzędu, Solus ma na celu zapewnić najlepszą jakość dla Twojego urządzenia.

System zaraz po zainstalowaniu jest gotowy do pracy. Zawiera potrzebne oprogramowanie biurowe (LibreOffice), przeglądarkę internetową i wszystko to co daje nakładka Budgie – czyli ergonomie i łatwość obsługi.

Polecam sobie zainstalować Solus OS i samemu sprawdzić jak prosta i fajna może być praca z Linuxem.

Link do pobrania systemu ze strony autorów: SOLUS OS

Mariusz Bednarz

Informatyk, Długoletni pracownik w instytucji Państwowej, miłośnik zwierząt i dobrej książki. The truth is out there...

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
x Logo: Shield
This Site Is Protected By
Shield