Tych kilka słów o sobie muszę napisać, żeby nikt mi nie zarzucił, że znowu powstała jakaś anonimowa strona, a jej autor ukrywa się za mniej lub bardziej „chwytliwym” nickiem.
Mam na imię Mariusz. Urodziłem się w Legnicy ponad 45 lat temu. Dokładnie jestem rocznikiem ’75 😀

W komputery zacząłem być dobry dzięki i przez mojego tatę. To on, już nie pamiętam dokładnie w którym roku, zaprowadził mnie do Legnickiego Domu Kultury „Kopernik”, gdzie w jakiejś piwnicy (tak to pamiętam) znajdowały się komputery (głównie Atari 800XL) ośmio-bitowe, na których można było pograć, dotkąć itp. Były to jedne z pierwszych dni powstającej sekcji o dumnej i poważnej nazwie: Sekcji Komputerowej tudzież kółka zainteresowań 😉 To tam pierwszy raz spotkałem się z Montezumą Revange czy River Raid. Potem poszło już z górki. Konsola VCS u kolegi, ZX Spectrum ogrywany, także u kolegi (pozdrowienia Adrian), rzeźbienie na C64 u Grześka (pozdro Grzesiu). No i w końcu własne Atari. To były początki, które przeplatane były „życiem w komunie”, początkach demokracji, szkole średniej, studiach i obecnie. Praktycznie na każdym etapie towarzyszyły mi komputery. Pierwsza praca zaraz po maturze, związana była także z informatyką, choć jeszcze w szkole średniej wspólnie z nauczycielem, „dbałem” o pracownie informatyczną.

Obecnie, prócz pracy jako informatyk, realizuję się jako ojciec trójki dzieci. Jednego dorosłego i dwójki małych. Mam oczywiście hobby – i tu niespodzianka! Hobby związane z informatyką! ;P Kolekcjonuję sprzęt retro. Różnego rodzaju konsole, komputery itp. Jestem też audiofilem. Lubię słuchać muzyki i dlatego także zbieram płyty CD czy winylowe. Mam już tego spory zbiór. Retro weszło także tutaj. Wieża Sony, którą mam skompletowaną ma tylko trochę mniej lat ode mnie.Jak sobie coś jeszcze przypomnę to tu napiszę.
Pozdrawiam.

mm
MaRbEd

The truth is out there